הבלוג של ענבר, טיפים לעיצוב מרפסות, עשה זאת בעצמך

שרשרת גשם למרזבים

מרפסות יפות עיצוב מרפסת שרשרת למרזב

כשאני מבקרת בארצות אחרות, אני תמיד מוקסמת מההבדלים הפשוטים ביותר של הדברים הכי יומיומיים. דוגמה מושלמת: שרשראות גשם. כשביקרתי בארה”ב בסתיו לפני כמה שנים, הבחנתי בשורת כוסות קטנות תלויות על מרזבים של בתים. הנחתי שהן היו לקישוט בלבד, אך למעשה בצד היופי, הן מעשיות כאשר הן רותמות את זרימת מי הגשמים באופן פשוט, מרגיע. איזו תפיסה יפה, לא?
שרשרת גשם היא “עשה זאת בעצמך” סופר קל, והוספת צבע מותאם אישית – שווה את זה.

מרפסות יפות עיצוב מרפסות שרשרת למרזב

חומרים:
10 עציצי טרקוטה מיני
צבעים: כחול, שחור, לבן
מכחול
20 ס”מ של שרשרת גדולה
10 קישורי שרשרת קטנים (קטנים מספיק כדי להתאים דרך החור התחתון של העציצים)

כלים:
2 צבתות (פלאייר)

חומרים ליצירת שרשרת גשם למרזב

 

אופן שימוש:
1. מערבבים עד ארבעה גוונים של כחול על ידי הוספת צבע שחור או צבע לבן. כמות קטנה של שחור לצבע הכחול בשביל ליצור גוון כהה יותר וכמות קטנה של צבע לבן לצבע הכחול, כדי ליצור גוונים בהירים יותר.

2. צבעו את עציצי הטרקוטה מיני כמה שכבות של אחד מגווני הכחול. עם ארבעה גוונים, צבעתי שלושה עציצים בצבע הבהיר, שני עציצים בכל אחד משני הגוונים באמצע, ועוד שלושה עציצים בצבע הכהה ביותר.

צעד ראשון ליצירת שרשרת גשם למרזב

צעד שני ליצירת שרשרת גשם למרזב

 

3. חלקו את השרשרת הגדולה ל -11 חלקים באורכים שווים. כדי להפריד קישור שרשרת, השתמשו בשתי הצבתות ומשכו משני צדי הפתיחה של הקישור. סובבו ידיכם  בכיוונים מנוגדים עד שיווצר רווח בו תוכלו להשחיל את קישור השרשרת הקטנה. תוכלו להשתמש באותה טכניקה כדי לנתק 10 קישורי השרשרת הקטנים ולהרכיב בעזרתם את שרשרת הגשם.

 

צעד שלישי ליצירת שרשרת גשם למרזב

הרכיבו את השרשרת בהסטה של קישור שרשרת קטן אחד דרך החור בתחתית של כל עציץ. הצמידו אורך של שרשרת גדולה בכל אחד מהקצוות של כל קישור קטן. סגרו כל קישור על ידי היפוך הטכניקה המשמשת כדי לפתוח אותם. עכשיו נותר רק לתלות את שרשרת הגשם בכל מקום בו היא תקבל כמות הגונה של מים במהלך הסערה הבאה, וליהנות!

 

צעד רביעי ליצירת שרשרת גשם למרזב

מרפסות יפות עיצוב מרפסת שרשרת גשם למרזב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *